Air Arabia, największa tania linia lotnicza w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, ogłosiła uruchomienie nowych bezpośrednich lotów łączących Warszawę z Szardżą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nowa trasa rozpocznie działalność 20 grudnia 2024 roku i będzie obsługiwana pięć razy w tygodniu na samolotach Airbus A321, łącząc Lotnisko Chopina w Warszawie z Międzynarodowym Lotniskiem w Szardży.
Loty z Warszawy do Szardży będą odbywać się w poniedziałki, piątki i soboty o godzinie 21:35, z lądowaniem o 6:35 następnego dnia. W czwartki i niedziele odloty zaplanowano na 11:45, z lądowaniem o 20:45 czasu lokalnego. Powroty z Szardży do Warszawy będą startować w poniedziałki, piątki i soboty o 17:10, oraz w czwartki i niedziele o 7:20.
Loty do Warszawy to drugi kierunek w Polsce, po Krakowie, obsługiwany przez Air Arabia. Dzięki nowej trasie, linia lotnicza kontynuuje rozszerzanie swojej obecności na rynku europejskim, oferując podróżnym z regionu Bliskiego Wschodu więcej możliwości eksplorowania Europy. Adel Al Ali, dyrektor generalny grupy Air Arabia, podkreślił znaczenie nowej trasy, mówiąc: „Cieszymy się z możliwości dalszego rozszerzania naszej obecności na europejskim rynku dzięki dodaniu Warszawy do naszej sieci. Nowa usługa zapewnia naszym klientom bezpośrednie połączenie z Szardży do miasta, które słynie z bogatej historii i żywej kultury”.
Air Arabia operuje nowoczesną flotą samolotów Airbus A320 i A321, znanych z efektywności paliwowej i komfortu dla pasażerów. Na pokładzie dostępna jest usługa „SkyTime”, umożliwiająca strumieniowanie rozrywki bezpośrednio na urządzenia pasażerów. Rezerwacje biletów można dokonywać przez stronę internetową linii lotniczej, centrum obsługi klienta lub u agentów turystycznych.
Nowe połączenie ułatwi Polakom dostęp do Szardży, która jest jednym z głównych ośrodków handlowych i turystycznych w regionie, oferując liczne atrakcje oraz wygodne połączenia z innymi miastami w Emiratach. Wprowadzenie bezpośrednich lotów do Warszawy podkreśla zaangażowanie Air Arabia w ciągłe tworzenie możliwości dla podróżnych zarówno turystycznych, jak i biznesowych, oraz wspieranie rozwoju turystyki i biznesu między Europą a Bliskim Wschodem.